Wydarzenia

Dzielnicowy ustalił sprawcę kradzieży

Dociekliwość dzielnicowego doprowadziła do ustalenia sprawcy kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dubiecku, realizując swoje obowiązki służbowe, uzyskał od mieszkańców informacje o kilku przypadkach kradzieży mienia, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Gminy Dubiecko.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusz zebrał informacje, które pozwoliły na wytypowanie, a następnie ustalenie sprawcy szeregu kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut dotyczący jednego z czynów. 55-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. 

Policjanci odzyskali również przedmioty utracone w wyniku kradzieży. W pozostałych przypadkach prowadzone są postępowania wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. 

Codzienna służba dzielnicowych to nie tylko kontakt z mieszkańcami i działania profilaktyczne, ale również rozpoznawanie zagrożeń oraz podejmowanie działań zmierzających do ustalania sprawców przestępstw i wykroczeń.

Powrót na górę strony