Funkcjonariusze pomogli mieszkance powiatu przemyskiego
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, zauważyli kobietę, która spacerowała w rejonie dworca kolejowego w Przemyślu. Jej zachowanie wskazywało, że potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze dotarli do niej, udzielili jej pierwszej pomocy i zaopatrzyli rany jakie posiadał. Mieszkanka powiatu przemyskiego trafiła do szpitala.
W połowie lutego, policjanci z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, którzy wspierają w codziennej służbie przemyskich policjantów, pełnili służbę w rejonie w rejonie dworca PKP w Przemyślu. W pewnym momencie zauważali kobietę, spacerującą w rejonie przyległym do torowiska. Jej zachowanie wskazywało, że potrzebuje natychmiastowej pomocy.
W obawie o jej zdrowie i życie, mundurowi natychmiast podjęli działania. Policjanci podeszli do kobiety i zauważyli, że na rękach posiada okaleczenia. Po mimo jej sprzeciwów i agresywnego zachowania, udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, zaopatrzyli rany, a na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Do jej przyjazdu zaopiekowali się nią. Mieszkanka powiatu przemyskiego trafiła do szpitala.
Pamiętajmy!
Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl